UOKiK sprawdza czy Allegro stosuje praktyki monopolistyczne na rynku. „To, że Allegro faworyzuje własny sklep jest faktem”

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi postępowanie mające wyjaśnić czy serwis Allegro wykorzystuje dominującą pozycję na rynku w celu promowania wybranych marek kosztem reszty konkurentów. Regulator nie zdradza terminu zakończenia dochodzenia, ale Krzysztof Krawczyk, szef Dreamcommerce, dostawcy platformy Shoper nie ma złudzeń co do polityki Allegro. - Wyrok UOKiK-u w tej sprawie, choćby z symboliczną karą pokazałby że nawet tak nowatorska branża jak e-commerce powinna przestrzegać zasad uczciwej konkurencji. Nikt nie powinien wykorzystywać siły do budowania własnych ofert kosztem innych - ocenia Krzysztof Krawczyk w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl.

Czytaj dalej...

 Słownik:

EZ-Button

Niektóre płyty główne firmy EPoX posiadają przyciski Power oraz Reset umieszczone bezpośrednio na laminacie. Dzięki temu obsługa takiego komputera jest bardzo wygodna np. podczas serwisowania, gdy sama płyta leży luzem na stole.

 

PowerNow!

Technologia PowerNow! została wprowadzona przez firmę Advanced Micro Devices - AMD, w procesorach mobilnych np. AMD Thurion 64.

Celem tego rozwiązania jest obniżenie zapotrzebowania na energię i wydłużenie czasu pracy na akumulatorach.

 

Jack-Sensing

System automatycznego rozpoznawania urządzeń podłączonych do gniazd karty dźwiękowej Jack-Sensing, oraz zmiany ich konfiguracji w zależności od potrzeb - rozwiązanie zostało zastosowane przez firmę Gigabyte.

Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba się zastanawiać gdzie podłączyć mikrofon lub głośniki.

W razie pomyłki płyta rozpozna urządzenie i zmieni ustawienia gniazd tak, by wszystko prawidłowo działało.

 

Reklama:

Informacje

Wiadomości z kraju, ze świata, sport, biznes i gospodarka, news, pogoda, informacje, biznes

Biznes

Informacje, finanse osobiste, rynek walutowy, giełda, komunikaty ze spółek

Firma

Firma, rynek, gospodarka, prawo, biznes, finanse, wskaźniki, stawki, kursy, giełda

Rozrywka

Astrologia, magia, chiromancja, klejnoty, ezoteryzm, kultura, nauka, wiedza

 

 
 

Jest 7 użytkowników online

Odwiedzin dziś: 585

Odwiedzin wczoraj: 1098

Odwiedzin wszystkich: 1432194

Page loading 0.1733 sek.